AKSU BOYA / AKSU POLİMER BOYA SAN. İNŞ.VE TİC.LTD.ŞTİ. - Hotel Asistan'da

AKSU BOYA / AKSU POLİMER BOYA SAN. İNŞ.VE TİC.LTD.ŞTİ.

419
Firma görüntülenme verileri, 22 Şubat 2023'te toplanmaya başlanmıştır.
Yetkili
Cumali YILMAZ / Satış Müdürü
Adres
Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım 25. Cadde No:1 Döşemealtı / ANTALYA, TR

Notice: Undefined index: uye_id in /home/u0181324/hotelasistan.com/stfirmalar2.php on line 387

“ÖZDE KALİTE”

AKSU BOYA

Aksu Boya; Kurucularının boya sektöründe farklı kurumlarda edindikleri on iki yıllık tecrübe sonrasında, Nisan 1997 yılında boya üretim hayatına başlamıştır.

Aksu Boya sektörde farklı bir çizgi ile kulvarda yerini alarak kaliteden ödün vermeden ve önündekileri taklit etmeden ilerleyecek şekilde “AKDENİZDEN YÜKSELEN IŞIK “ sloganıyla gelişmeyi hedefleyerek yola çıkmıştır.

Kaliteyi sözde ve slogan olarak değil gerçekten “ÖZDE KALİTE” ilkesi yönünde tercih yaparak marka tescilini de Mayıs 2002 tarihinde bu yönde yapmıştır.

Aksu Boya üretimini kalite anlayışından ödün vermeden sürekli geliştirmiş ve fiyat listesinden de anlaşılacağı üzere plastik boya gurubunun dışında ürün port föyünün hiçbirinde 2.kalite ve 2.fiyat anlayışı söz konusu olmamıştır.

Aksu Boya hammadde piyasasının bildiği gerçek üzerine üretimini sektörünün ürettiği en üst kalite ham maddelerle başladığı günden beri geliştirerek sürdürmüştür.

Kalitesini konuşarak değil yaşayarak ispatlamıştır.
Aksu Boya şirket yönetimi Aralık 2003 yılında fabrikalaşma kararı alarak Antalya Organize Sanayi Bölgesinde 10.000 m² arsa içerisinde Avrupa normlarına uygun mastır plan hazırlatmak suretiyle ilk 1000 m² birinci etap fabrika inşaatına başlamıştır. Ocak 2006’da 1. etabına üretimini taşımıştır. Nitelikli kadrosu ve modern makinelerle üretimini sürdürürken Haziran 2007’de fabrikasının 1150 m²   İkinci etabını tamamlamıştır.

Aksu Boya, 19 yıllık üretim hayatında 300’ün üzerinde turistik tesis olmak üzere 1000’lerce referansa imza atmıştır.

Aksu Boya pazara yayılma stratejisini önce yöresinde kendini kabul ettirmek suretiyle, ispatlamış olduğu kalitesiyle birlikte kazanımlarını tesise dönüştürerek yerelden bölgesele geçmek şeklinde planlamış ve son 7 yılda bu hedefine adım adım yaklaşarak dağıtıma geçtiği bölgelerin içerisine Kıbrıs, Irak ve İran’ı da dâhil etmiştir.

Aksu Boya büyüme sürecinde geldiği tesisleşmeye paralel olarak ürün port föyünü de aynı hızla geliştirmiş; tüm ürün ambalajlarını ve tanıtım sirkülerini (etiket, kartelâ, katalog, web sitesi vb.) 4 dilde hazırlatmak suretiyle ihracat koşusuna devam etmektedir.

Aksu Boya yılların getirdiği tecrübe ve gayretle ürün sayısını 55 çeşide çıkarmıştır.

Aksu boya 2009 senesinde iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu sektörde az firmada bulunan metal epoxi boyaları, effect duvar boyaları, endüstriyel antipas ürün gruplarını portföyüne katmıştır.

Aksu Boya olarak Dünya’da ve ülkemizde gelişen enerji tasarrufu bilincine paralel olarak ortaya çıkan; Binalarda ısı izolasyon sistemlerini ve çözümlerindeki gelişmeleri 2000 li yılların başından itibaren yakın takibe almıştır. Binalarda ısı izolasyon sistemi olarak geliştirilen mantolama, ısı izolasyon sıvaları ve söve uygulamalarındaki kullanılan boya ve kaplama malzemelerinin yaşanan sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla 2007 de bir Ar-Ge çalışması başlatmış ve 2 yılın sonunda bu üç sistemin de sıkıntılarını minimuma indirecek SÖVETEKS ürününü Türk Patent Enstitüsünden marka tescilini de alarak “Türkiye’de ilk ve tek sövecilerin çözüm ortağı” sloganıyla piyasaya sürmüştür. Ürünümüz piyasaya çıktığı gün itibarıyla benzer kendi ürünümüzün de önüne geçerek bu grupta en çok satılan ürünümüz haline gelmiştir.

Aksu Boya sonraki hedefinde başta diğer komşu ülkeler olmak suretiyle Türk Cumhuriyetlerine ve Balkanlara açılmayı hedeflemektedir.  Bunun için gereken çalışmalar sürmektedir.

Önemli Bilgilendirme

İş prensipleri gereği firmalarımızın hafta içi mesai (09.00-17.00) saatleri arasında aranması ve özellikle iletişim konusunda mail adreslerinin kullanılması konusunda hassasiyet gösterilmesini önemle rica ederiz.

Yasal Bilgilendirme

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11’inci maddesi gereğince, sitemizde yayınlanan gerçek kişi bilgilerinin kaldırılması, düzeltilmesi, silinmesi ve/veya imha edilmesi talepleri info@hotelasistan.com mail adresine gönderilecek bir talep maili ile değerlendirilecektir.