Teknoloji Personel için Felaket mi ?

Teknoloji günümüzde artık tüm sektörlerde varlığını belli etmeye başladı gelişen teknoloji ile birlikte personel alımlarında azalmalar yaşanmış gibi görünsede,  aslında durum sanılandan çok daha farklı ilerliyor. Teknoloji bilgi çağının gerekliliklerini yerine getirirken personelinde ister istemez daha fazla kendini geliştirmesine ve rekabet ortamının daha konusunda uzman insanlarla oluşmasına sebep oluyor.

Tabiki durum yukarıda belirttiğimiz şekildeki gibi tam olarak toz pembe değil. Teknoloji aynı zamanda daha az personel ile daha verimli çalışmalar gerçekleştirmeye de sebep oluyor. Örneğin bir çok üretim firması teknoloji yatırımlarıyla birlikte personel alımlarında %30, %40 oranlarına kadar daha az personel alımlarına başladı. Bu arada artan teknoloji beraberinde bambaşka bir sektöre de yön verdi eğitim sektörüne. Tabiki bu durumu fırsata çeviren bir çok yatırımcı fayda sağlayacak ya da sağlamayacak pek çok sertifika programları ile farklı alanlarda eğitimler vermeye başladılar.

Aslında konunun özüne baktığımız zaman doğru iş doğru eğitim ve doğru iş doğru yönlendirme şeklinde ilerlemek teknolojinin personel için felaket değil fayda olduğunu gözler önüne serecektir. Öncelikle doğru odaklanma ve doğru gelişim seçimleri yapmak iş seçim sürecinde daha doğru kararlar vermenize ve teknoloji ile barış halinde ilerlemenize sebep olacaktır. 

Son olarak teknolojinin doğru kullanılması için online eğitim platformlarını ve doğru eğitim seminerlerini takip etmenizi öneriyorum. Bir sonraki yazımda sizlere doğru eğitim önerilerinde bulunacağım. Başarılı bir kariyer dileğiyleSermet SANDIKCI


UNITENIST - IT MANAGER

Yazarın Diğer Yazıları

    Fuar Takvimi