ENDÜSTRİYEL ÇAMAŞIRHANELERİN YERİ

Gelişen dünyada ulaşım imkanlarının hızla gelişmesi ve yolculuk zamanının kısalması, insanların turistik amaçlı geziler yapmalarını kolaylaştırmıştır. Turizm sektöründe hizmetin yüksek kalitede olabilmesi, işletmedeki iyi bir organizasyona, kalifiye personele ve tam donanımlı bir tesise bağlıdır. Tesislerde kullanılan çamaşırların temizlenerek kullanıma hazır hale getirilebilmeleri için, iyi düzenlenmiş bir çamaşırhaneye, başarılı ve kalifiye yetişmiş personellere ihtiyaç vardır. 
Hizmetin başarısı, zamanında servisle ve otellerde kullanılan çamaşırların temizliğiyle doğru orantılıdır. Kirli, ütüsüz ve kalitesiz çarşaflarda güzel bir uyku alınması mümkün değildir. İlk geldiği gece huzursuz bir uyku geçiren misafirler, tatil boyunca artık sıkıntılı bir sürecin içine girer. Bu nedenle, çamaşırhanede çalışan personel, arka planda görülmesine rağmen, turizm sektöründe başarının yakalanmasında büyük rol oynarlar. 
Türkiye de, özellikle kıyı turizminde gelişme sürecine göre daha cılız ve daha geç gelişme gösteren Endüstriyel Çamaşırhane Sektörümüz, son yıllarda gelişmelerini hızlı adımlarla sürdürmektedir.
Günümüz dünyasında işsizlik en önemli ekonomik sorunların başında gelmektedir. Çoğu ekonomide bu sorunun çözümü için büyük çaba harcanmaktadır. Turizm sektörünün de emek-yoğun özelliği, istihdamı arttırarak işsizliğin önlenmesinde kurtarıcı rol oynamaktadır. 
Otellere ait tekstillerin yıkanması iki şekilde gerçekleşmektedir.
1.Otellerin kendi bünyelerinde çamaşırlarını yıkamaları.
2.Dışarıdan hizmet alarak Endüstriyel Çamaşırhanelere yıkatılması..
Günümüzde otellerin çamaşır yıkama hizmetleri için dış kaynak kullanmalarının sebepleri arasından bir kaçını sayacak olursak,
  • Daha ileri teknolojiye, yatırım yapmadan ulaşabilmek.
  • Personel ile ilgili sorunlardan kurtulmak.
  • Daha kaliteli hizmet alabilmek.
  • Kurumsal kimliklerle muhatap olmak.
  • Otel içerisinde ki alanları kazanç merkezi haline dönüştürmek.
  • Bunun yanı sıra en önemli unsurlardan biri de, maliyetler konusunda avantaj sağlamaktır. 
Her geçen yıl ülkemize gelen yabancı misafir (Turist) sayısı artış göstermekte ve dolayısıyla Turizm sektörü ekonomiye ciddi anlamda katkılar sağlamaktadır.
Ülkemizden ve kaldığı tesislerden memnun kalan,  huzur içinde bir tatil yaparak kendi ülkesine dönen bir misafirin memnuniyetinde, Endüstriyel Çamaşırhaneler görünmez Turizm emekçileridir.
Her yıl teknolojik gelişmeleri takip ederek büyüyen Endüstriyel çamaşırhaneler Turizm sektöründe adından söz ettirmeye devam edecektir.  Ramazan ALTINKURT

    Fuar Takvimi

Uye Girişi Firma Girişi