DERSU ALABALIK ÜRETİM TUR.TİCARET SAN. LTD. ŞTİ. / DERSU BALIKÇILIK - Hotel Asistan'da

DERSU ALABALIK ÜRETİM TUR.TİCARET SAN. LTD. ŞTİ. / DERSU BALIKÇILIK

571
Firma görüntülenme verileri, 22 Şubat 2023'te toplanmaya başlanmıştır.
Yetkili
Mustafa KEÇER / Yönetim Kurulu Başkanı
Adres
Seydiler Mah. Merkez Sok. No:154/1 Doğançam 07600, Manavgat / ANTALYA, TR

Notice: Undefined index: uye_id in /home/u0181324/hotelasistan.com/stfirmalar2.php on line 387

 

Balıkçılık gibi her evresinin oldukça zahmetli ve zorlu olduğu bir sektörde 1983 yılında Antalya ve ilçelerinde taze balık perakendeciliği ile başlayan yolculuğumuz sabırla, sebatla, emekle bizi Akdeniz Bölgesinin en önemli su ürünleri tedarikçisi haline getirmiştir.

1994 yılında alabalık yetiştiriciliği alanında yatırımlarla yetiştiricilik alanında da aynı sabır ve emekle kendimizi var ettik. Halen 920 ton sofralık alabalık ve 5.000.000 adet yavru kapasiteli dört ayrı tesiste doğa dostu yöntemlerle yetiştiriciliğe devam etmekteyiz.

2008 yılında vizyonumuza uygun olarak ihracat hedefimizi gerçekleştirebilmek ve su ürünleri tedarikçisi olarak giderek yükselttiğimiz çıtayı daha da yükseltmek adına Dersu Balık İşleme Fabrikasını kurduk.  İşleme tesisimiz Antalya’nın Manavgat ilçesinde 7500 m² alan üzerinde kurulu olup 2.500 m² kapalı alan kapasitesine mevcuttur.

Modern makine ve ekipmanlarla donatılmış ve oldukça hijyenik şartlarda 1500 ton / yıl taze balık ve 384 ton füme balık işleme kapasitesiyle üretim yapmakta olan tesisimiz,  gerekli başvurulardan sonra 2009 yılında AB üyesi ülkelere ihracat iznini almış ve ihracat faaliyetlerine de başlamıştır.

Tesisimizin dondurulmuş ürün depolarında bin ton ürün depolanabilmektedir.

Yetiştiricilik tesislerinden ve avcılık gemilerinden getirtilen ürünler müşteri taleplerine bağlı olarak ya taze soğutulmuş olarak ya da işlenerek taze temizlenmiş, fileto veya dondurulmuş olarak sevk edilmektedir.

Dersu Balık İşleme Fabrikası bünyesindeki Smokehouse bölümünde ise başta füme ürünler olmak üzere marinatlar, karışık deniz mahsulleri salataları, soslu ürünler, balık pastırması vb. ürünler üretilmektedir.

Müşteri memnuniyeti ve gıda güvenliğini sağlamak amacıyla her türlü olumsuzluğa sıfır tolerans ilkesiyle çalışan Dersu Balık İşleme tesisinde üretilen tüm ürünlerde, doğadan sofraya gıda güvenliğinin tam olarak sağlandığı an be an kayıt altına almaktadır. 

Bunu da halen uygulanmakta olan IFS, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’yle gerçekleştirmektedir.

1983’ten bugüne geçen zaman içerisinde giderek gelişen, değişen su ürünleri sektöründe Dersu olarak en önemli sermayemiz dürüstlük ve paydaşlarıyla kurduğu güven ilişkisi olmuştur.

Gıda güvenliği sistemleri, gıda kaynaklı tehlikelerin azaltılması için etkin bir yöntem olan “çiftlikten sofraya gıda güvenliği” (farm to table) yaklaşımını öne çıkarmaktadır.

Gıda kaynaklı tehlikelerin önlenmesi için temel yaklaşım, ham maddeden başlayarak gıda tüketimine kadar gıda zincirindeki her bir aşamanın dikkatle incelenmesini ve kontrol tedbirlerinin uygulanmasını gerekli kılmaktadır. Bu bağlamda;

Dersu, gıda güvenliğinin çiftliklerden başladığının bilinciyle tehlikeleri kaynağında kontrol etmeyi esas alır. Yetiştirdiğimiz balıklar evrensel gıda güvenliği ilkelerine göre, kalite standartları ve hijyen koşullarına göre üretilmektedir.

Tedarikçilerimizden temin ettiğimiz ürünler için de aynı yaklaşımı benimsemiş olup, önceliğimiz her zaman bu kalite standartlarını benimsemiş tedarikçilerle çalışmaktır. İşletmemize giriş yapan bütün su ürünlerinin organoleptik muayenesi ile parazit vb. kontrolleri yapılmaktadır.

Gerek kendi balıklarımızın gerekse de tedarikçilerimizden temin ettiğimiz balıkların düzenli olarak mikrobiyolojik, kimyasal analizleri ile kalıntı analizleri vb. yaptırılmaktadır.

İşlemede kullandığımız su ve buzun düzenli olarak mikrobiyolojik ve kimyasal analizleri yapılmaktadır.

Gerek yetiştiricilik gerekse de işlemede kullandığımız her türlü girdi için de aynı hassasiyeti gösterip insan sağlığı açısından sakıncalı olabilecek hiç bir katkının varlığına izin vermiyoruz.

Üretimde kullandığımız bütün materyallerin ‘’Gıdayla Temas Uygunluk Belgesi’’ mevcuttur.

Hem yetiştiricilikte hem de işlemede tam bir izlenebilirlik sağlıyoruz. Yetiştirdiğimiz, işlediğimiz her bir ürünümüzü geriye dönük olarak izleyebiliyor, nerede yetiştiği ya da avlandığı, hangi koşullarda muhafaza edildiği, hangi aşamalardan geçtiği vb. konuları kayıt altına alıyoruz.

Ürün güvenliği ile ilgili fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik ve organoleptik parametreler kontrol edilmekte, bu bağlamda raf ömrü, et kalitesi ve kalıntı analizleri dikkatle gerçekleştirilmekte ve kontrol edilmektedir.

Gerek yetiştiricilik gerekse de işleme alanında temel ilkemiz tam bir sürdürülebilirlik olup doğa dostu ve çevreye zarar vermeyen yöntemleri esas alıyoruz. Öyle ki, atık su arıtmamızdan Nifrit Deresi’ne verdiğimiz suyun kalite parametreleri alıcı ortamdan çok daha üstün çıkmaktadır.

İşletmemizde kurulu bir Çevre Yönetim Sistemi dâhilinde çalışıyoruz. Halen çevresel etkileşimleri tam bir kontrol altına almayı sağlayan ve işletme faaliyetlerini en verimli şekilde devam ettirmeyi sağlayan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’miz mevcuttur.

İhracatçı bir firma olarak düzenli olarak Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri tarafından denetlenmekteyiz. Ancak, bu denetimlerin yanı sıra otokontrol amaçlı olarak işletmemizde kurulu IFS ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nin gereği olarak düzenli olarak kendi iç denetimlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

IFS ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemimiz sayesinde ‘’doğadan sofraya’’ gıda güvenliğini sağlamaktayız. Bu sistemin gereği olarak sürekli iyileştirmeler yapıyor, personel eğitimleriyle gıda güvenliği bilincini maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Dolayısıyla uluslararası standartlara uygun, kaliteli, güvenilir ve sağlık açısından en güvenli ürün ve hizmeti üretiyoruz.

Tüm bunların toplamı olarak ‘’Neden DERSU?’’ sorusuna tek bir yanıt verecek olursak;

Çünkü biz, kendi çocuklarımıza yedirmeyeceğimiz/ yediremeyeceğimiz hiçbir ürünü satmıyoruz.

Önemli Bilgilendirme

İş prensipleri gereği firmalarımızın hafta içi mesai (09.00-17.00) saatleri arasında aranması ve özellikle iletişim konusunda mail adreslerinin kullanılması konusunda hassasiyet gösterilmesini önemle rica ederiz.

Yasal Bilgilendirme

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11’inci maddesi gereğince, sitemizde yayınlanan gerçek kişi bilgilerinin kaldırılması, düzeltilmesi, silinmesi ve/veya imha edilmesi talepleri info@hotelasistan.com mail adresine gönderilecek bir talep maili ile değerlendirilecektir.