Geri
ASSAN FOODS / ASSAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / KINGTOM COLORADO - Hotel Asistan'da
GOLD firma

ASSAN FOODS / ASSAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / KINGTOM COLORADO

ExportYetkili
Belirtilmemiş
Telefon
Adres
Merkez: Nispetiye Caddesi Akmerkez Alışveriş Merkezi B Blok Kat:5 34337 Etiler, Beşiktaş / İSTANBUL, TR

Lokasyonu Bul

Önemli Bilgilendirme
İş prensipleri gereği firmalarımızın hafta içi mesai (09.00-17.00) saatleri arasında aranması ve özellikle iletişim konusunda mail adreslerinin kullanılması konusunda hassasiyet gösterilmesini önemle rica ederiz.

Firma Yorumları


KURUMSAL


Assan Foods Hakkında

Assan Foods olarak, Kibar Holding tarafından 1998 yılında, salça üretiminde kullanılan sanayi domatesinin en yoğun yetiştirildiği bölge olan Karacabey Ovası’nın yanında, Susurluk’ta modern altyapımız ve ileri teknoloji donanımımız ile kurulduk. Sektöre ilk olarak domates işleme ve domates salçası üretimi ile adım attık; 2000 yılında ketçap, 2002 yılında mayonez ve sos çeşitleri üretimine başladık.
Bugün Susurluk ve Ege Serbest Bölgesi’ndeki tesislerimiz üstün kaliteli domates ve biber salçası, ketçap, mayonez ve çeşitli soslar olmak üzere 300’ün üzerinde ürün üretmektedir.
Susurluk’ta yer alan fabrikamız, Türkiye’de tek bir yerde en yüksek domates işleme kapasitesine sahip fabrikalardan biridir. 200 bin m2 açık alan üzerine kurulu tesisimiz, 21 bin 600 m2’lik üretim, depo, yönetim, hizmet binaları ve sosyal tesislerden oluşmaktadır. Fabrikamız günde 4 bin 500 ton taze domates işleyebilme ve bir günde 2,5 milyon üzerinde ürün üretilebilme kapasitesine sahiptir.
57 milyon USD’nin üzerinde olan endüstriyel yatırımın yanında, yeni yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. Ege Serbest Bölgesi’nde bulunan Ege Assan tesisimiz ise 4 bin 500 m2’lik alanda yılda 24 bin ton domates salçası paketleme kapasitesine sahiptir. Kurulduğumuz günden itibaren 70’den fazla ülkeye ürün gönderdik, halen 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren bir şirketiz.
Dünyanın dört bir yanında gıda endüstrisinin küresel devi kuruluşlara ham madde olarak salça, biber salçası ve biber suyu üretimi yapıyoruz, aynı zamanda ülkemizin yanı sıra Avrupa ve Asya’da bulunan büyük zincir marketler için senelerdir salça, ketçap, mayonez ve sos ürünleri üretiyoruz.
Türkiye’de kendi markalarımız Kingtom, Colorado ve Oba ile ev dışı tüketim pazarında yer alıyoruz. Kingtom ev dışı tüketim pazarında salça, ketçap ve mayonez; Colorado ise ketçap ve mayonezin yanında geniş sos portföyü ile özellikle ev dışı tüketim sos pazarında lider olarak konumlandırdığımız markamızdır. Markalarımız altındaki ürünler, Türkiye’nin birçok noktasına, geniş distribütör ağımız tarafından ulaştırılmaktadır. Türkiye’de Perakende ve HORECA sektörlerinden müşterilerimiz için kendi markamız ve özel markalı ürün üretimini uzun yıllardır sürdürmekteyiz.
Üretim aşamasında, hijyen standartları en önem verdiğimiz unsurların başında gelmektedir. Kurulduğumuz günden bu yana, kalite sistemlerine yönelik gereksinimleri, üretim proseslerine entegre ederek faaliyet göstermekteyiz, hem sertifikasyon kuruluşları hem de müşterilerimiz tarafından devamlı denetimlere tabii tutulmaktayız. Ayrıca IFS, BRC, HALAL, BSCI, TSE gibi sektörün önde gelen güvenlik ve kalite belgelerine sahibiz.
Sürdürülebilir tarım için de yapmış olduğumuz birçok çalışmanın yanı sıra, temel ham maddemiz olan yerli endüstriyel domateslerin fideden fabrikaya gelişinin her aşamasında, çiftçiler ile birlikte çalışmaktayız ve gerekli kontrolleri titizlikle gerçekleştirmekteyiz. Akıllı Tarım Projesi kapsamında Karacabey Ovası’ndaki tarlalara yerleştirdiğimiz meteoroloji istasyonları ve sensörler ile özel domates fidelerinin gelişimini her an takip ederek önemli veriler toplamaktayız. Bu veriler aynı zamanda, önümüzdeki yıllar için de tarla-toprak seçimi ve üretim süreçleri konusunda yol göstermektedir.


Gökhan ÜSTÜN

ASSAN FOODS Akdeniz Bölge / Akdeniz Bölge Müdürü
+90 533 436 48 98
+90 212 297 92 32
gokhan.ustun@assanfoods.com
Teklif Sipariş Gönder

Gamze TAŞKIN

ASSAN FOODS Akdeniz Bölge / Satış Uzmanı
+90 538 811 44 75
+90 212 297 92 32
gamze.taskin@assanfoods.com
Teklif Sipariş Gönder

Sezer HAS

ASSAN FOODS Akdeniz Bölge / Antalya Bölge Mutfak Şefi
+90 532 062 62 60
+90 212 297 92 32
sezerhassezer@hotmail.com
Teklif Sipariş Gönder
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11’inci maddesi gereğince, sitemizde yayınlanan gerçek kişi bilgilerinin kaldırılması, düzeltilmesi, silinmesi ve/veya imha edilmesi talepleri info@hotelasistan.com mail adresine gönderilecek bir talep maili ile değerlendirilecektir.
Uye Girişi Firma Girişi